Zestaw umożliwiający prostą i szybką budowę sześciokanałowego dozownika płynów. Wystarczy przykręcić przewody od pomp perystaltycznych, podłączyć zasilacz i ewentualnie całość umieścić w obudowie. 

Każdy z kanałów umożliwia dozowanie z podziałem na sześćdziesiąt sześć dawek na dzień (można ustawić mniej). Taki podział  dawkowania sprawdzi się w najbardziej wymagających systemach, gdzie konieczne są bardzo stabilne parametry. Teoretyczna dokładność sterownika wynosi do kilku miejsc po przecinku, jedyne ograniczenie, to dokładność zastosowanych pomp. AQma Doser Six umożliwia wybór dni tygodnia, w których ma następować dozowanie. 

Na zdjęciach powyżej można zobaczyć jak wygląda sam sterownik, jak i aplikacja do ustawiania parametrów. Konfiguracja odbywać się może przewodowo, za pomocą portu USB, lub jeżeli podczas zakupów wybiorą Państwo opcjonalny moduł Bluetooth, również bezprzewodowo, za pomocą tego protokołu. 

Zestaw składa się ze sterownika opartego na mikrokontrolerze ATmega328P, modułu zasilania pomp (sześć kanałów) i złącza goldpin łączącego oba elementy (opcjonalnie modułu Bluetooth). 

Zarówno sterownik, jak i moduł zasilania pomp posiadają zabezpieczenie na wypadek odwrotnego podłączenia zasilania.

Napięcie zasilania sterownika nie może przekroczyć 12V. 

Jeżeli moduł zasilania pomp i sterownik zasilane są z dwóch różnych zasilaczy, należy połączyć ich masy.

Parametry modułu zasilania pomp:

  • Sumaryczny, jednoczesny prąd na kanałach 1, 2, 3 nie może przekroczyć 1A.
  • Sumaryczny, jednoczesny prąd na kanałach 4, 5, 6 nie może przekroczyć 1A. 
  • Maksymalne napięcie zasilania, to 30V. Instrukcja obsługi:

Aplikacja dla systemu Windows: AQmaDoserSix-Setup_v1.5.2.zip

AQmaUpdateTool-DoserSix.zip Najnowsze oprogramowanie dozownika 1.6.10. Po zakupie sterownik jest wyposażony w to oprogramowanie, więc nie jest konieczne jego wgrywanie. Program można wykorzystać do aktualizacji (w przypadku posiadania starszej wersji), lub do przywrócenia prawidłowego działania sterownika po wymianie mikrokontrolera Arduino, który był zakupiony poza sklepem AQma.pl.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry
Captcha

Dozownik płynów AQma Doser Six - DIY KIT

  • Producent: AQma
  • Kod produktu: AQma Doser Six - DIY KIT
  • Dostępność: 10
  • 209.10PLN

  • Cena netto: 170.00PLN

Dostępne opcje