Nowa, zupełnie odmieniona wersja sterownika oświetlenia: AQma WiFi LED Control. Zarządzanie całością funkcjonalność z poziomu interfejsu WEB, 8 kanałów do sterowania driverami LED, 3 kanały dla przekaźników SSR (np. 230 V dla świetlówek). Zestaw oprogramowany, przetestowany, wstępnie skonfigurowany i zmontowany. Czas oczekiwania około 5 dni, sterownik w wersji finalnej, w zestawie złącze kablowe z zarobionymi przewodami widoczne na zdjęciu. Wymiary sterownika: 62 mm x 72 mm x 35 mm.

  Po pierwszym włączeniu serownik uruchomi się w trybie hotspota. Należy włączyć w telefonie/komputerze WiFi i połączyć się z siecią „AQmaLED” z hasłem „aqmaaqma” sieć ta nie będzie miała dostępu do Internetu. Następnie należy wejść na stronę http://10.10.10.10  (koniecznie http) teraz na karcie ustawień można skonfigurować sterownik aby łączył się z domową siecią WiFi (konfiguracja zalecana). Po tej operacji i ponownym uruchomieniu AQma WiFi LED połączy się z siecią i będzie dostępna jak inne urządzenia w domu. Aby ułatwić odnalezienie adresu, który został przydzielony sterownikowi  przez domowy router (o ile na karcie ustawień nie został skonfigurowany ręcznie stały adres IP) przez 60 sekund po uruchomieniu urządzenie będzie rozgłaszać przez Bluetooth swój adres IP.  Wystarczy uruchomić wyszukiwanie urządzeń Bluetooth na telefonie, włączyć sterown i pokazany zostanie link który trzeba wklepać w pasek adresu przeglądarki.

Funkcjonalności AQma WiFi LED Control:

 • 8 osobno sterowanych kanałów PWM.

  Każdy z kanałów może pracować w trybie manualnym, lub automatycznym. Konfigurować można: nazwę kanału, godzinę włączenia, wyłączenia, długość wschodu i zachodu słońca, a także minimalny i maksymalny procent mocy z jakim ma pracować kanał. Dodatkowo można wybrać kolor który będzie go reprezentował na panelu głównym, jak również dwa zakresy czasowe oświetlenia nocnego i jego moc. W przypadku zakupienia driverów z „odwrotnym” sterowaniem (podając masę na pin sterowania driver daje pełną moc) można to załatwić jednym kliknięciem „Odwróć”.

spacer.png

spacer.png

Całość  jest responsywna i dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. 

spacer.png

spacer.png

 • Trzy kanały dla przekaźników SSR (7 V – 12 V). Kanały te pracują jako timery z możliwością konfiguracji czterech zakresów czasowych załączenia.

spacer.png

 • Sterowanie załączeniem wentylatorów na podstawie temperatury lampy. 
 • Sterownik może pracować jako Access Point lub jako klient podłączony do domowej sieci WiFi (konfiguracja zalecana). Możliwe jest również ustawienie statycznych adresów IP.

spacer.png

 • Możliwe jest jednoczesne korzystanie z interfejsu przez kilku użytkowników. Zmiany reprezentowane są ze skutkiem natychmiastowym (u wszystkich podłączonych użytkowników) bez konieczności odświeżania strony.  Teraz po co to jest? Sporo szukałem przyzwoitego wyświetlacza do DIY, ceny są duże a jakość średnia, a już żeby był dobry dotyk itp… Ciężka sprawa. Przydałoby się coś co połączy się z domową siecią WiFi, wyświetli interfejs, w tym przypadku stronę internetową no i żeby może jeszcze miało dotyk… Mam kilka takich urządzeń w szufladzie i pewnie większość z Was też :).
 • Interfejs główny ma możliwość ukrycia nieużywanych kanałów. A wygląda tak:

spacer.png

I Przekaźniki SSR (np. do świetlówek na 230 V).

spacer.png

spacer.png

 

Dodatkowo:

 • Aktualizacja oprogramowania z poziomu interfejsu, po WiFi bez konieczności podłączania kabli.
 • Całość oprogramowania i skrypty są „na” sterowniku, nie potrzeba dostępu do Internetu.
 • Sterownik współpracuje z inteligentnym domem, możliwe jest korzystanie z API (właśnie je opisuje), aktualnie opracowałem spięcie z Home Assistant, też to opiszę. Pomysł mam taki aby moc niektórych kanałów ustawiała się zależnie od nadprodukcji z PV. Szkoda te waty tracić. Poza tym są trzy kanały SSR, które umożliwiają włączenie bardzo dużych obciążeń (230 V), co też może się przydać.


AQmaWiFiLED_v2.0.0.pdf - Instrukcja obsługi sterownika

AQmaUpdateTool-WiFi.zip Oprogramowanie sterownika v 2.0.1. Po zakupie sterownik jest wyposażony w to oprogramowanie, więc nie jest konieczne jego wgrywanie. Program można wykorzystać do aktualizacji (w przypadku posiadania starszej wersji), lub do przywrócenia prawidłowego działania sterownika po wymianie mikrokontrolera.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry
Captcha

AQma WiFi LED Control - Sterownik oświetlenia 8 kanałów LED, 3 x SSR

 • Producent: AQma
 • Kod produktu: AQma WiFi LED Control
 • Dostępność: 69
 • 199.26PLN

 • Cena netto: 162.00PLN

Produkty powiązane

AQma Led Control DIY KIT

AQma Led Control DIY KIT

Sterownik oświetlenia LED "AQma LED Control" w najbogatszej wersji zarówno sprzętowej jak i programo..

196.80PLN Cena netto: 160.00PLN