Komplet podzespołów do budowy sterownika oświetlenia LED "AQma LED Control" w najbogatszej wersji zarówno sprzętowej jak i programowej.

Sterownik jest oprogramowany i wstępnie skonfigurowany!


Funkcje sterownika:

 Użytkownik może ustawić długość wschodu i zachodu słońca (w minutach), a także minimalną i maksymalną moc jaką będzie sterowana lampa. Zaptaszkowanie kwadratu „Oświetlenie nocne” spowoduje, że w czasie kiedy lampa powinna być wyłączona, zostanie utrzymana wartość minimalna PWM (ta z pola minimum wyrażona w %). Jeżeli ptaszka nie ma, PWM zostanie ustawiony na zero.

 Czas włączenia/wyłączenia może przechodzić przez godzinę 0:00, czas wschodu może przechodzić przez godzinę 0:00, czas zachodu również może przechodzić przez godzinę 0:00. PWM jest „odporny” na braki zasilania i po powrocie zasilania wstaje z ustawieniami adekwatnymi do aktualnej godziny.

 Dostępny jest tryb testu. Można go włączyć stawiając  ptaszek w polu „Test”, ale tylko jeżeli aktywne jest połączenie z AQmą. Tryb ten umożliwia przetestowanie ustawień PWM dla lampy. Po uruchomieniu trybu testowego, aktywne staje się pole z suwakiem. Można nim ustawić żądaną moc lampy. Aktualną wartość PWM odwzorowuje kolorowy pasek powyżej suwaka. Dane do AQmy wysyłane są zaraz po ustawienia suwaka (po zwolnieniu przycisku  myszki). Możliwe jest dokładne ustawienie wartości procentowych (co 1%) z użyciem strzałek na klawiaturze, wtedy, dane zostaną wysłane po klepnięciu entera.

 Po zaniku zasilania wszystkie kanały PWM płynnie się "rozświetlają" aż do ustalonej wartości. Cały proces trwa 30 sekund.  

 Po ustawieniu 1% wypełnienia dla oświetlenia nocnego, zostaje ustawiona najmniejsza możliwa wartoś PWM (mniejsza niż 1%). Teoretycznie lampa 100W będzie pracować z mocą 0,39W (dotyczy to tylko oświetlenia nocnego - moc kanału/255). Kolejne wartośći wyliczane są "normalnie". 

 Aplikacja dla systemu windows umożliwia sterowanie za pomocą portu USB lub bezprzewodowo prze Bluetooth (jeżeli sterownik został wyposażony w opcjonalny moduł) 

 Sterownik można wyposażyć w microswitch (lub jakikolwiek inny przełącznik chwilowy), powinien on zostać podłączony do dwóch wolnych pinów na płycie opisanych jako A3.

 Jedno kliknięcie  powoduje wyłączenie trybu automatycznego i powolne wygaszanie lampy, wyłączenie jest całkowicie płynne (od aktualnej wartości do zera). Kolejne kliknięcie spowoduje rozświetlenie lampy ale z racji tego, że użytkownicy często używają sterownika do ograniczenia maksymalnej mocy kanałów (w aplikacji pole maksimum [%]) więc kanały zostaną rozświetlone do maksymalnych wartości ustawionych przez użytkownika, tym sposobem sam sterownik nawet w trybie manualnym dba o odpowiednią moc, która zostanie dostarczona do diod, jak również zachowa ustawienia charakterystyki kolorów ustawione przez użytkownika. Oba tryby manualne (On/Off) działają w każdym momencie pracy sterownika (kanał, włączony, wyłączony, rozświetlanie, wygaszanie, oświetlenie nocne, brak oświetlenia nocnego, inversja kanału, start sterownika itp...) i każdorazowo zmiana stanu wykonywana jest płynnie. Powrót do pracy w trybie automatycznym następuje samoczynnie po dziesięciu minutach lub dłuższym przyciśnięciu przycisku (ok 2 sekundowym). Powrót do stanu automatycznego odbywa się płynnie i zostanie zakomunikowany dwoma piknięciami buzera. 

Każdorazowe poprawne przesłanie danych konfiguracyjnych z aplikacji do sterownika zostanie potwierdzone sygnałem dźwiękowym. 

Połączenie - trzy krótkie biiipy.

Przesłanie konfiguracji kanału, pobranie daty, pobranie ustawień ze strownika - dwa krótkie biiipy.

Ustawienie daty i godziny poprzez przycisk "Wyślij" - dwa krótkie biiiipy.

Automatyczne ustawienie daty za pomocą przycisku "Data z PC"  - cztery beepy. 

 Z aplikacji na system Windows dodatkowo można ustawić włączenia oświetlenia nocnego na określony czas "Po zmierzchu" (od, do) i "Przed świtem" (od, do). W oświetleniu nocnym biorą udział kanały, które mają zaznaczony "ptaszek" "Oświetlenie nocne". 

 Jeżeli w sekcji "Dostosuj oświetlenie nocne" nie jest zaznaczony ptaszek "Ustaw manualnie" oświetlenie nocne będzie się świeciło przez całą noc.

Dokładny opis możliwości projektu: http://magu.pl/aqma-led-control


Zestaw składa się:

Obsadzonej płyty AQmaBoard Plus (nowa wersja!), wyposażonej w:

 • Zabezpieczenie przeciw odwrotnemu podłączeniu
 • Zestaw kondensatorów do filtrowania napięcia zasilania (10μF i 100nF),
 • Kondensator (1μF) dzięki, któremu znika problem restartowania Arduino podczas podłączania kabla USB (powodowało to mrugnięcie lampy). 
 • Gniazda na śrubki do zasilania i sześciu kanałów PWM
 • Rezystancyjny konwerter poziomów dla modułu Bluetooth (nie trzeba stosować żadnych dodatkowych urządzeń żeby podłączyć moduł BT).
 • Goldpiny z jumperami (do programowania/resetu, włącznika Bluetooth, ustawienia pull-up/pull-down, dodatkowo na goldpinach jest opcjonalne wyście na microswitch)
 • Stabilizator napięcia 5V (ten, wlutowany w Arduino jest często marnej jakości, więc na płytce jest stabilizator, który bierze na siebie odpowiedzialność za zasilanie układu).
 • Drabinkę rezystorów, która daje możliwość (za pomocą jumpera) zmiany domyślnej wartości na pinach PWM (stan wysoki lub niski). Często zdarza się, że drivery LED kiedy nie dostają sterowania świecą pełną mocą. Po podłączeniu gotowej lampy do zasilania AQma LED Control, ze względu na stopień skomplikowania kodu, uruchomi się zapewne troszkę wolniej niż driver LED, co spowoduje że lampa zaświeci się na chwilę pełną mocą (driver nie jest sterowany), następnie po uruchomieniu, kontroler przejmie funkcję sterowania. Aby tego uniknąć wystarczy odpowiednio ustawić zworkę (jumper) albo na stan niski (GND) lub stan wysoki (5V), domyślnie ustawiona jest na stan niski.
 • Gniazdo na Arduino Nano v3, w razie jakiegoś zwarcia, lub innej awarii, wystarczy wyjąć jedno i włożyć drugie.  

Zegara RTC DS-3231 

Arduino Nano V3, ATmega328P 16MHz (zgodny klon), oprogramowanego najnowszą wersją softu AQma LED Control.

Opcjonalnie, za dodatkową opłatą można zamówić moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth HC-05, który zostanie przygotowany do współpracy ze sterownikiem (baud rate 9600, zazwyczaj modyfikowana jest również nazwa wyszukiwanego modułu, na bardziej przyjazną, kod parowania 1234) 

Aplikacja dla systemów Windows - AQma LED Control v 1.4.3:  

Aplikacja mobilna dla systemu Android:   

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

AQma Led Control DIY KIT

 • Producent: AQma
 • Kod produktu: AQma Led Control DIY KIT
 • Dostępność: 45
 • 109.99PLN

 • Cena netto: 89.42PLN

Dostępne opcje


Produkty powiązane

Płyta uruchomienieniowa AQmaBoard do Arduino Nano

Płyta uruchomienieniowa AQmaBoard do Arduino Nano

Płyta uruchomieniowa AQmaBoard v 2.2.0 umożliwia szybką i prostą budowę profesjonalnych układów opar..

23.99PLN Cena netto: 19.50PLN

Zasilacz, przetwornica DC-DC, 1,5-35V/3A ustawiona na określone napięcie

Zasilacz, przetwornica DC-DC, 1,5-35V/3A ustawiona na określone napięcie

Przetwornica DC-DC LM2596 obniżająca napięcie, bardzo fajnie się sprawdza do zasilania modułów Ardui..

7.99PLN Cena netto: 6.50PLN

Driver LED 700mA, Mean Well LDD-700L

Driver LED 700mA, Mean Well LDD-700L

Sterownik LED DC/DC do wlutowaniadriver stałoprądowy 'step-down'szeroki zakres napięcia wejściowego7..

16.99PLN Cena netto: 13.81PLN

Driver LED 350mA, Mean Well LDD-350L

Driver LED 350mA, Mean Well LDD-350L

Sterownik LED DC/DC do wlutowaniadriver stałoprądowy 'step-down'szeroki zakres napięcia wejściowego3..

16.99PLN Cena netto: 13.81PLN

Złącze zasilania, gumowe, hermetyczne

Złącze zasilania, gumowe, hermetyczne

Gumowe 2-pinowe złącze zasilania DC, nadaje się idealnie do pracy w trudnych warunkach, odporne na z..

18.99PLN Cena netto: 15.44PLN

Płyta AQmaB Doser Six DIY KIT, umożliwia sterowanie sześcioma urządzeniami na prąd stały (max 30V, 1A).

Płyta AQmaB Doser Six DIY KIT, umożliwia sterowanie sześcioma urządzeniami na prąd stały (max 30V, 1A).

Płyta umożliwia sterowanie za pomocą mikrokontrolera np. ATmegi (Arduino), urządzeń na prąd stały o ..

32.99PLN Cena netto: 26.82PLN

AQmaB Relay DIY KIT do obsługi taśm LED, wentylatorów, pomp perystaltycznych, lub wykorzystywana jako "przekaźnik" dla prądu stałego.

AQmaB Relay DIY KIT do obsługi taśm LED, wentylatorów, pomp perystaltycznych, lub wykorzystywana jako "przekaźnik" dla prądu stałego.

AQmaB Relay umożliwia sterowanie z układów mikrokontrolerowych (np. Arduino) urządzeń prądu stałego,..

18.99PLN Cena netto: 15.44PLN